Helyszín
Az első – de nem a legfontosabb, mivel minden pont nagyon fontos –, hogy megtaláld a megfelelő helyszínt, amely passzol az esemény szellemiségéhez, a mérete a résztvevők számához igazodik, tehát nem túl nagy, nem túl kicsi, elfér benne minden szükséges eszköz, székek, ha kell egy emelvény stb. Helyszínt sokszor nem könnyű találni, ezért, ha már tudod, hogy a vendéglistán hányan szerepelnek, kezdj el keresgélni!
Meghívottak
Nagyon fontos, hogy még időben legyen egyeztetve a meghívottak listája, illetve, hogy a résztvevők hozhatnak-e plusz főt, ha igen hányat, és erről valamilyen formában visszajelzést is kérj! Például egy e-mailes visszaigazolást, vagy regisztrációt, enélkül ugyanis nem fogod tudni, hogy hány fő részére szervezed az eseményt, így nem tudod a megfelelő helyszínt sem kiválasztani.
Ellátás
Természetesen az az eseménytől függ, hogy a résztvevők kapnak-e enni-inni, esetleg komplett étkezésre is van lehetőségük. Azért minimálisan mindenfajta eseményre kell ellátás, ha más nem, néhány üveg ásványvíz meg egy kis pogácsa. Tulajdonképpen akkor jársz a legjobban, ha ezzel profikat bízol meg, olyanokat, akiknek a rendezvény catering a szakterülete, így a te válladról lekerül a probléma, de közben biztos lehetsz benne, hogy megfelelő lesz az ellátás.
Legyen megörökítve
Akármilyen eseményt is szervezel, fontos, hogy annak a pillanatairól készüljön fénykép, videó, ezeket ugyanis utólag nem csak like-vadászat céljából tudod felhasználni, hanem akár a marketingtevékenységhez, reklámanyagokhoz, brossúrákhoz, illetve a cég közösségi média felületein is, ezzel is népszerűsítve a vállalatot.
Technika
Sok esemény gyenge pontja tud lenni a nem megfelelő technika, esetleg a hozzá nem értés. Még a rendezvény kezdete előtt győződj meg róla, hogy minden szükséges eszköz, hangfalak, mikrofon, projektor, bármi, ami kellhet, az legyen, és ne csak ott legyen a helyszínen, hanem előzetesen testeld is, hogy működnek-e. A legjobb, ha amiből csak módod van, tartalékot is bekészítesz, hiszen a technika ördöge sosem alszik!