A jó pályázat felépítése – előkészületek
Ha finanszírozást szeretnénk egy nagyobb projektünkhöz, akkor először szükséges tájékozódnunk arról, hogy milyen pályázatok vannak éppen kiírva, erre számos pályázatfigyelő oldalt találhatunk az interneten. Nagyon lényeges hogy egészen konkrét célokkal és elképzelésekkel rendelkezzünk, illetve ellenőrizhető legyen a projektünk eredményessége. Pályázatok vizsgálatakor nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy mennyire átlátható és megvalósítható az.
A jó pályázat felépítése -Tartalom
Nagyon lényeges, hogy milyen elemeket tartalmaz a pályázatunk, erre van egy jó séma, amit érdemes követni, így semmi fontosat nem hagyunk ki.
1. Cégünk leírása
Mint minden találkozáskor, vagy kapcsolatfelvételnél először be kell mutatkoznak, pályázatok esetében ez a cégünk, vagy szervezetünk leírásával valósul meg. Itt írjuk le, hogy ki a vezetőség, mi a szerveződés konkrét célja, milyen forrásaink vannak és milyen múltbéli intézkedéseinek voltak.
2. Pályázati terv
Második lépésként írjuk le először röviden, lényegretörően a pályázatunk célját, hogy mit szeretnénk megvalósítani. Ennek nagyon lényegretörőnek és érdekfeszítőnek kell lennie, hiszen itt nyerjük meg a bírákat, hogy tovább haladjanak a pályázatunk olvasásában.
A jó pályázat ezután részletezve van, lépésrő lépésre, hogy hogyan fogjuk megvalósítani a tervünket, miket fog igényelni, maga a folyamat hogyan fog végbe menni. Írjuk le, hogy milyen igényeket tudunk ezzel a pályázattal kielégíteni, ezeket támasszuk alá előzetes kutatással.
3. Pénzforrás
Írjuk le, hogy milyen forrásból finanszírozzuk a projektünket, az összesen mekkora tőke igénnyel bír, a támogatás mekkora részét fogja képezni a teljes kiadásnak, illetve részletes pénzügyi terv szükséges a pályázat nyerés érdekében.
A jó pályázat felépítése – Tippek és trükkök
Megosztunk veled néhány tippet, amely segíthet a jó pályázat megírásában és a támogatás megszerzésében. Fontos, hogy mindig legyél tárgyilagos, ne dícsérd a pályázatod, csak egyszerűen tedd világossá az elképzeléseidet! A jó pályázat precíz, pontos, gondosan áttekintett, helyesírási hibáktól és elírásoktól mentes! Használj képeket, diagramokat, ezzel sokkal barátságosabbá teszed a munkád. Legyél lényegretörő, fogalmazz tömören, de ugyanakkor érdekesen. Ne magyarázz túl semmit, legyen tagolt és átlátható a pályázat, ahol könnyen megtalálható minden! Csatold a cég vagy szervezet legfontosabb dokumentumait a pályázathoz! Az előírt oldalszámot soha ne lépd túl, ha nincsen előírva akkor max 10 oldalas legyen! Szerezz ajánlásokat, ez meglehetősen befolyásolhatja a bírákat a döntésben! Mindig hangsúlyozzuk a projektünk fontosságát, mutassunk lelkesedést és maradjunk a realitás talaján, ne essünk túlzásokba!
Sok sikert mindenkinek és pályázatírásra fel!